Jak dobrać właściwy rozmiar stanika?

2018-09-06

Odpowiedni dobór bielizny nie jest taki prosty jak się wydaje. Wiele kobiet ma niewłaściwie dobrane biustonosze, co niekorzystnie wpływa zarówno na ich zdrowie jak i wygląd piersi. Ważne jest aby rozmiar stanika jak najbardziej odpowiadał rzeczywistemu rozmiarowi biustu. Niestety wiele kobiet nosi za małe lub za duże staniki.


Rozmiar stanika a obwód pod biustem


Kluczem właściwego doboru rozmiaru stanika jest właściwe zmierzenie obwodu pod biustem. Od wartości zmierzonej na wydechu zależy odjąć 5-10 cm. Nie bez znaczenia są także trzy zapięcia stanika. Po zakupie nowego biustonosza należy go zapinać na najluźniejsze zapięcie. W trakcie użytkowania stanik się rozciąga, dlatego należy mieć możliwość zapinania go coraz ciaśniej. Odpowiednie przyleganie stanika pod biustem pozwala na odciążenie kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku obfitego biustu. W przypadku obwodu pod biustem, wiele kobiet nosi zbyt duży rozmiar stanika Gorteks.


Miseczka a kształt biustu


Fason miseczki powinien być dostosowany do rozmiaru i kształtu biustu. Większe piersi wymagają pełnych i zabudowanych miseczek. Mniejszy biust można wyeksponować za pomocą koronkowym staników bez fiszbin. W przypadku rozmiaru stanika wiele kobiet dobiera zbyt małe miseczki, w których piersi się nie mieszczą. Doprowadza to nie tylko do zniekształcenia kształtu piersi, lecz przede wszystkim całej sylwetki. Należy pamiętać, że właściwie dopasowane miseczki optycznie wysmuklą sylwetkę i pozwolą wyeksponować talię.